Ostalo

ŠOK ZA FERŠTAPENA Sains ponovo stigao do pol pozicije

Vozač Ferarija Karlos Sains junior osvojio je pol poziciju pred Veliku nagradu Singapura, 15. trku sezone Formule 1.

Sainc maše

Španac je na taj način došao do drugog pola zaredom, a petog u karijeri, sa 72 hiljaditinke prednosti u odnosu na Džordža Rasela u Mercedesu. Sainsov timski kolega Šarl Lekler bio je samo sedam hiljaditih dijelova sekunde iza Britanca na trećoj poziciji.

Izuzetno uzbudljive kvalifikacije na stazi „Marina Bej“ obilježila je i rana eliminacija vodećeg u plasmanu Maksa Ferstapena, koji je imao 11. vrijeme. Dvostruki svjetski šampion je trenutno pod istragom, pa postoji mogućnost da bude i pomjeren na startu.

Sains je u kvalifikacijama samo nastavio tamo gdje je stao tokom treninga, s obzirom na to da je Ferari bio nadmoćan od starta akcije u Singapuru. Španski automobilista je praktično sve vrijeme u posljednjem dijelu držao čelo, da bi mu u finišu priprijetili Rasel i timski kolega, ali nisu uspjeli da ga pomjere sa čela, navodi Sport klub.

Najbolju trojicu slijedio je Lando Noris u Meklarenu, koji je imao 286 hiljaditinki zaostatka, dok je sedmostruki svjetski šampion Luis Hamilton već bio poprilično daleko na petoj poziciji, pošto je bio pola sekunde iza Sainsa. Šesto mjesto zauzeo je vozač Hasa Kevin Magnusen, ispred Fernanda Alonsa u bolidu Aston Martina i Estebana Okona, koji brani boje Alpina. Među prvih 10 našli su se i Niko Hilkenberg u bolidu Hasa i vozač Alfa Taurija Lijam Loson, koji vozi drugu trku u karijeri kao zamjena za povrijeđenog Danijela Rikarda.