(FOTO) Novo iznenađenje u Los Kablosu: Zverev nakon maratonske borbe morao pružiti ruku Tompsonu

Džordan Tompson je uspio da nakon sedam meč lopti dođe do trijumfa nad Aleksandrom Zverevim u polufinalu Los Kabosa.

Nakon tri sata i 40 minuta drame, Australijanac se plasirao u svoje treće finale pobjedom od 7:5, 4:6, 7:6 (2). Za prvu titulu Tompson će se boriti sa Kasperom Rudom.

– Mislim da je ovo čudo. Nikad nisam mislio da ću biti ovdje – rekao je 40. teniser svijeta.

– Igrali smo više od tri i po sata. Bio je to samo sjajan meč. Borio sam se do kraja, stvarno ne znam šta da kažem. Prilično sam umoran – istakao je Tompson

Tompson je osvojio prvi set koji je uključivao pet brejkova, prije nego što je Zverev sigurno uzeo drugi.Nije bilo brejk šansi ni za jednog od igrača u odlučujućem setu sve dok Tompson nije stvorio pet — koje su ujedno bile i meč lopte. Zverev je preživio taj gem i izborio se za taj-brejk. Ipak, tamo je Australijanac bio dominantan i došao je do velike pobjede.

Bila je to četvrta pobjeda Tompsona nad Top 10 igračem i druga protiv Zvereva, kojeg je takođe pobijedio prošlog oktobra u Tokiju.