(FOTO) ORLOVI VIDJELI RIVALE NA DJELU Danska i Slovenija odigrali po mjeri Srbije, Janža šokirao Skandinavce

Fudbaleri Danske i Slovenije odigrali su neriješeno u meču prvog kola Evropskog prvenstva u Njemačkoj 1:1

Nije bilo pobjednika u prvom meču grupe C gdje je smještena i Srbija, pa se čini da je za Orlove ovo možda i najbolji mogući ishod, bez obzira što je prvenstvo tek počelo.

Oprezno su u meč ušli i jedni i drugi, Slovenija je očekivano posjed lopte prepustila protivniku i svoju šansu vrebala iz kontre, ali su Danci uspjeli da iskoriste jednu od nekoliko dobrih prilika na ovoj utakmici.

Igrao se 17. minut utakmice kada je Jonas Vind fantastično petom uposlio Kristijana Eriksena koji je smjestio loptu u mrežu Slovenije.

Mnogo hrabrije istrčali su na teren u nastavku fudbaleri Slovenije. Krenuli su po izjednačenje svim snagama, a mogla je to da iskoristi Danska preko Kristijana Eriksena, ali je Jan Oblak bio fantastičan na golu Slovenije.

I isplatila se ofanziva Sloveniji. Igrao se 77. minut kada je Erik Janža raspalio po lopti nakon odbitka i postigao golčinu, čime je šokirao favorizovane Dance.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata.

Veliki je ovo bod za selekciju Slovenije, s obzirom da su Danci bili veliki favorit prije početka istog.

Slovenija će u narednom meču igrati protiv Srbije, dok će Danci ukrstiti koplja sa Engleskom.