(FOTO) POBJEDE SE NIŽU Maks Ferstapen bez konkurencije u Kini

Trostruki svjetski šampion Maks Ferstapen došao je do četvrte pobjede na pet trka ove sezone, pošto je slavio na Velikoj nagradi Kine.

Maks Ferstapen

Vozač Red Bula je zadržao maksimalni skor u trkama koje je završio u ovogodišnjem šampionatu, a ujedno je u Šangaju kompletirao dvostruki trijumf, pošto je u subotu bio najbolji u sprintu.

Holanđanin je upisao 58. pobjedu u karijeri, sa desetak sekundi prednosti u odnosu na Landa Norisa u Meklarenu, dok se na trećem stepeniku pobjedničkog postolja našao drugi vozač Red Bula Serhio Peres.

Ono što je obilježilo trku u Kini svakako je i činjenica da se prvi put na startu našao jedan domaći vozač – Guanju Džou, koji je u bolidu Kik Zaubera zauzeo 13. mjesto.

Ferstapen na čelu generalnog plasmana sada ima 110 bodova, a prati ga Peres sa 85, piše Sport klub.