(FOTO) PODJELA PLIJENA U HAMBURGU Remi Češke i Gruzije koji ne odgovara ni jednima ni drugima

Fudbaleri Gruzije i Češke ukrstili su koplja u okviru 2. kola grupe F Evropskog prvenstva u Njemačkoj, a na kraju nije bilo pobjednika, rezultat je bio 1:1.

I jedna i druga ekipa u ovaj meč ušle su bez bodova i jasno je da ovaj duel može biti ključan za prolazak u narednu fazu EURO.

Ipak gledali smo oprezno odmjeravanje snaga u prvom poluvremenu, a treba istaći da je Češka bila bliža vođstvu, a onda je u samom finišu uslijedio šok.

Imali su Česi prilike preko Patrika Šika i Vaclava Černija, a najviše uzbuđenja viđeno je u 23. minutu kada je Adamu Hlozeku poništen pogodak za Češku nakon igranja rukom.

Od Gruzije skoro da nismo ništa vidjeli sve do 45. minuta kada se u kolosalnoj šansi nakon odbitka našao kapiten Kašija, a nakon gledanja VAR sudija Daniel Zibert pokazao je na bijelu tačku za Gruziju zbog igranja rukom jednog fudbalera Češke u kaznenom prostoru.

Siguran sa bijele tačke u 48. minutu bio je Giorgi Mikautadze, a sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Bilo je jasno da će u nastavku Česi morati da krenu u napad, a to se i desilo. Igrao se 59. minut kada se od napadača Bajer Leverkuzena Patrika Šika lopta nakon kornera odbila i ušla u gol Gruzije.

Opao je tempo utakmice nakon tog gola. Gledali smo mirnu igru koja se odvijala uglavnom na sredini terena sve do posljednjih 10 minuta kada su Česi dodali gas i preuzeli inicijativu.

Trajala je opsada Čeha, a onda je u 95. minutu uslijedila kontra Gruzijaca koja je mogla donijeti istorijski trijumf Gruzijcima, ali je Kvilitaia promašio.

Sada obje ekipe imaju po bod i jasno je da ovaj ishod ne odgovara ni jednima ni drugima.

U posljednjem kolu Češka će igrati protiv Turske dok će Gruzija na megdan Portugalu.