(FOTO) RAPSODIJA CRVENO-BIJELIH Zvezda pregazila Megu u prvom meču i napravila veliki korak ka finalu ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Mege u prvom meču polufinala ABA lige i tako napravili veliki korak ka plasmanu u finale.

bolomboj

Crveno-bijeli su u hali Aleksandar Nikolić slavili konačnim rezultatom 103:73 i tako poveli sa 1:0 u seriji.

Od početka meča parketom je dominirala samo jedna ekipa. Crvena zvezda je već u prvoj četvrtini pronalazila dobra rješenja u napadu, a nakon prvog perioda izabranici Janisa Sferopulosa vodili su 27:20.

Još bolje, posebno u defanzivi odigrala je Zvezda. Crveno bijeli su na krilima Rokasa Gedraitisa i nemanje Nedovića stekli prednost od 19 razlike, a na pauzu se otišlo rezultatom 52:33. za Zvezdu.

Pružila je bolji otpor Mega u 3. četvrtini, ali je i u tom periodu ekipa sa Malog Kalemegdana uvećala razliku, a dobili su je rezultatom 26:22.

Nisu se zaustavljali izabranici Janisa Sferopulosa ni u posljednjoj dionici, iako je praktično sve bilo riješeno. Zvezda je igrala fenomenalnu odbranu, a koliko su bili raznovrsni u napadu govori činjenica da su se svi igrači upisali u listu strijelaca.

Na kraju najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bili su Rokas Gedraitis i Nemanja Nedović sa po 13 poena, dok je na drugoj strani blistao Nikola Đurišić sa 24 poena.

Crvena zvezda je tako povela u seriji sa 1:0, a revanš meč igra se na Meginom terenu, a igra se na 2 dobijene utakmice