(FOTO) RUS SKOVAO OPASAN PLAN Svrgnuti Đokovića i preuzeti prvo mjesto za 2 mjeseca

Danil Medvedev je u završnici sezone odličan, ali čini se da mu ponestaje snage kako se turniri bliže završnici.

Da li će drugačije biti na Završnom turniru?

Ruski teniser je izgubio od Novaka finale US opena, potom je u Kini igrao finale koje je izgubio u dva taj-brejka protiv Sinera, a isti igrač ga je pobijedio u finalu Beča. Poslije dva kola u Torinu Medvedev ima maksimalan učinak, dobio je 400 bodova na ATP listi, dobio je Zvereva i Rubljova, slijedi meč protiv Alkaraza koji će nam dati odgovore na neka pitanja.

Danil Medvedev

Prvo i najbitnije – da li Medvedev ima šanse za drugo mjesto, jer bi u slučaju pobjede mogao da zauzme i poziciju broj 2 na kraju sezone – način je da Alkaraz ne prođe u narednu rundu što je izvjesno ukoliko ne savlada Medvedeva, kao i da Medvedev osvoji turnir.

Rusu nije samo cilj da bude drugi na svijetu, naravno, već je bio prvi tokom svoje karijere, i to čak 16 nedjelja, više nego, recimo, Endi Rodik ili Boris Beker.

Može li uskoro do prvog mjesta?

On vidi svoju šansu, naravno, ne na kraju godine, već na Australijan openu. U slučaju da osvoji Završni turnir u Torinu, imao bi 8700 bodova, što će najvjerovatnije biti oko 2000 bodova zaostatka u odnosu na Novaka Đokovića. Imajući u vidu da Novak brani 2000 bodova na Australijan openu, a da Medvedev brani samo 90 bodova i da će najvjerovatnije igrati jedan od turnira prije samog Australijan opena, onda je jasno da vidi svoju računicu i za prvo mjesto eventualnim osvajanjem prvog grend slema u sezoni.

Ima igru, potrebna mu je konzistentnost, osvojio je turnir 2020. godine, da bi godinu dana kasnije igrao finale protiv specijaliste u Završnim turnirima, Aleksandera Zvereva.

Sada je tog specijalistu već pobijedio, slijedi Alkaraz, momak kojem ne ide najbolje u posljednje vrijeme, ali koji je u solidnoj formi i očekujemo veliki meč u Torinu. Rus se već plasirao u polufinale, ali je jasno da želi još jednu pobjedu jer ona ne vrijedi samo 200 bodova, već i sprečava Alkaraza da uzme 200 bodova koji bi bili dovoljni za Španca da bude drugi na svijetu na kraju sezone.

Medvedev je dosta popravio servis protiv Zvereva u odnosu na Rubljova, ali ono o čemu se govori jeste njegov ritern koji je na veoma visokom nivou na ovom turniru i ukoliko zadrži taj nivo, nesumnjivo je da može ugroziti Alkaraza, navode Sportske net.

Imajući u vidu mladost Alkaraza, psihološke barijere sa kojima se suočava, blagu prednost bismo dali Medvedevu…