(FOTO) SPEKTAKL U LONDONU Čak 8 golova viđeno u meču sezone, na kraju bez pobjednika

Fudbaleri Čelsija i Mančester sitija bez dileme su odigrali meč sezone u Premijer ligi, danas je na "Stamford Bridžu" rezultat bio - 4:4!

Večeras smo gledali atomski fudbal, tri preokreta, opet mnogo sumnjivih odluka, na kraju je rezultat bio vjerovatno i najpravedniji.

Siti je poveo iz penala u 25. minutu, golom Erlinga Halanda, koga je prethodno sa leđa povukao Kukurelja. Domaći su se bunuli, tražili su prethodni prekršaj Dokua nad Kajsedom, ali je sudija Tejlor pokazao na bijelu tačku. Svakako da će ovo biti odluka o kojoj će se pričati u narednim danima i ponovo postaviti logično pitanje – kako je Entoni Tejlor nakon što je “prebačen” u Čempionšip zbog brojnih katastrofalnih odluka odjednom dobio da sudi derbi na “Stamford Bridžu”?!

No, Čelsi je ubrzo uspio da se vrati u meč. Samo tri minuta kasnije Galager je izveo korner, a Tijago Silva sa prve stative glavom matirao Edersona za 1:1.

Pravi šok je usledio u 37. minutu posle predivne akcije koju je započeo Palmer, proigrao je Risa Džejmsa, koji je odlično prošao i kao na tacni pronašao Sterlinga na petercu za 2:1.

Ni tu nije bio kraj ovog ludog poluvremena, u nadoknadi je Silva fenomenalno centrirao, a Akanđi glavom savladao Sančeza za 2:2.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Siti je došao do novog gola i ovo je bio drugi preokret na utakmici. Gosti su izveli savršenu kontru, Foden je proigrao Alvareza, a koji je kroz peterac poslao oštar pas, a sa druge stative iz klizećeg starta, Haland ušao u gol i ponio loptu sa sobom.

Siti je ubrzo imao novu šansu, Alvarez je uhvatio volej, ali je ponovo odličan bio Robert Sančez, baš kao i pet minuta kasnije kada se Doku stuštio po lijevom boku i gađao prvi ugao, pravo u Španca.

Na isteku sata igre, Palmer je imao najbolju šansu za izjednačenje, nanizao je nekoliko igrača, Rodrija, Dijaša, izdržao duele i gađao prvi ugao, Ederson je opet bio fenomenalan!

Ali, Brazilac ništa nije mogao u 67. minutu kada je Galager raspalio sa distance, Ederson odbranio, a na odbijenu naletio Nikolas Džekson i pogodio za 3:3.

Tempo i dalje nije opadao, naprotiv, ekipe su išle iz napada u napad, kao na rukometu, praktično je svaki atak donosio nešto u opasnim zonama. U 75. minutu cijeli stadion je ustao na noge, Sterling je proigrao Mala Gusta, koji je izbio sam na Edersona ali je šutirao preko prečke.

Mislili ste da je tu kraj?

U 86. minutu, Siti je poveo po treći put na meču. Rodri je naletio na odbijenu i raspalio je sa dvadesetak metara, a Tijago Silva u želji da je izblokira poslao loptu u sam ugao za 3:4!

Ljudi, ma ni tu nije bilo gotovo!

U nadoknadi vremena, rezervista Armando Broja je iskusno zastao i naterao Dijaša da ga obori i napravi penal, sve je čisto kao suza, Kol Palmer je uzeo loptu i rutinski pogodio za 4:4 u meču sezone.

I to je bilo sve, nažalost, utakmica je morala da se završi, o njoj će se pričati godinama, ali, rezultat je zaista bio najpravedniji, nijedan tim nije zaslužio da izgubi, pišu Sportske net.