(FOTO) SPLIT UGASIO TON U ARENI Obradović se kockao bez nosilaca i izgubio, Partizanu sada upitno i drugo mjesto

Košarkaši Partizana doživjeli su šokantno iznenađenje u 19. kolu ABA lige, pošto su na svom terenu poraženi od ekipe Splita sa 67:74.

Nije se isplatilo Željku Obradoviću “kockanje” i odmaranje nosilaca igre, pošto je za ovaj meč odlučio da van protokola ostavi Kevina Pantera i Pi Džej Doužera.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga bilo je vidljivo da nas čeka neizvjesna utakmica, pošto su gosti iz Splita stigli veoma raspoloženi za nadigravanje. Partizan je uspio nakon prvih 10 minuta završiti sa plus 2, a onda je krenuo veliki pad crno-bijelih, koji nije prvi put ove sezone.

Šorter i Saliven komandovali su igrom Hrvata, a koliko je Partizan bio inferioran u drugoj dionici govori i podatak da je taj period izgubio sa 27:11, te su gosti sa Gripa imali višak od 14 koševa nakon dvadeset minuta igre.

Vraćali su se izabranici i iz većih minusa, takođe i od mnogo jačih rivala od Splita, ali ovog puta u Areni to nije bio slučaj, Nije bilo “huka” sa tribina da ponese crno-bijele, a očajno šutersko veče i trice 4/31 nisu davale nikave naznake za preokret.

Tokom treće četvrtine rasla je prednost Splita i do 20 poena prednosti, a Partizan je najbliži da zaprijeti bio u posljednjem minutu meča kada su trojkom Anđušiča prišli na 7 poena zaostatka. Više od toga nisu mogli…

Na kraju konačnih 85:74 i šesti poraz u regionalnoj ligi kojim su dodatno zakomplikovali svoju situaciju, pošto je Budućnost sa današnjom pobjedom protiv lidera Crvene zvezde na pobjedi više i porazu manje.

U redovima Partizana najefikasniji je Naneli sa 10 poena, Kaminski i Ponjitka su ubacili po 8. Sa druge strane do nevjerovatne pobjede Split su predvodili tandem Amerikanaca Šorter i Saliven sa 18, odnosno 15 ubačenih koševa.

Partizan prvo u Evroligi igra protiv Bajerna na istom mjestu kao večeras, dok će Split dočekati Budućnost u narednom kolu.