(FOTO) Srpski fudbal dotiče novo dno: Blamaža Čukaričkog u Firenci i novi šamar realnosti

Fudbaleri Čukaričkog ubjedljivo su poraženi sa 6:0 na gostovanju Fiorentini u trećem kolu Lige konferencija.

Bio je ovo novi šamar realnosti, gdje se trenutno nalazi srpski fudbal. Da se loše piše Brđanima najavljeno je već u 6. minutu meča kada je na asistenciju Ranierija pogodio Beltran. Nije se dugo čekalo na novi gol. Igrao se 10. minut meča kada je Beltran svojim drugim pogotkom uduplao prednost domaćih.

Uslijedio je period nešto sporije igre, a u 29. minutu morao je Belić ponovo da vadi loptu iza svojih leđa. Ovog puta je pogodio Ikone. Kao da to nije bilo dovoljno srpskom predstavniku, pa se na sve loše nadodalo i isključenje Subotića, koji je zaradio direktan crveni karton.

Probao je Igor Matić sa izmjenama od starta drugog dijela igre, ali jednostavno nije išlo. Soti je riješio sve dileme u 65. da bi na 5:0 podigao Kvarta Martinez samo osam minuta kasnije. Konačnih 6:0 djelo je Lopeza iz 83. minuta.

Čukarički je ovim porazom ostao zakovan za dno grupe F, bez bodova i gol razlikom od -10, dok je Fiorentina izjednačila sa Ferenvarošom i Gentom koji imaju po 5.