TADIĆ SIGURAN SA KREČA Milenković odigrao cijeli meč za Violu

Fudbaleri Fenerbahčea jednom nogom su već u Ligi konferencija.

Edin Džeko i Dušan Tadić u zagrljaju

Turski predstavnik je u susretu plej-ofa Lige konferencija pred svojim navijačima pobijedio ekipu Tventea sa 5:1 (1:1).

Možda se čini da je rezultatski to bilo lako, ali treba reći da su Holanđani na poluvremenu imali 1:1.

Nastavak je protekao u znaku Fenera koji je od 41. minuta imao igrača više zbog isključenja Jurija Regera.

Gosti su i poveli u 20. minutu preko Ugaldea, ali je u 33. izjednačio Dežjden Ostervolde.

Fenerbahče je u 60. i 63.minutu postigao golove preko Sebastijana Šimanskog i Kavečija, koji je postigao i gol u 73. minutu za 4:1.

Tačku na pobjedu stavio je kapiten Dušan Tadić koji je u trećem minutu nadoknade pogodio iz penala.

Fiorentina je poražena u Beču od Rapida sa 1:0 (1:0), navodi B92.

Nikola Milenković je za “ljubičaste” odigrao cijeli meč, a strijelac jedinog gola na susretu bio je Marko Grul iz penala u 35. minutu.