Fener na balkanski pogon: Tadić pakovao, Džeko realizovao

Fenerbahče je u novu sezonu ušao sa tri evropske pobjede, a na to se nadovezao trijumf na startu turskog šampionata.

Edin Džeko

Fenerbahče je slavio pobjedu protiv Gazijantepa na stadionu „Šukru Saračoglu“ 2:1. Mogao je turski velikan i lakše do tri boda, ali je Dušan Tadić promašio jedanaesterac u 55. minutu.

Prethodno, kapiten srpske reprezentacije je već u trećem minutu asistirao Džeku za gol. Samo 15 minuta kasnije Džeko je još jednom bio precizan, ovoga puta na dodavanje Šimanskog.

Kad je Maksim u 23. minutu dobio drugi žuti karton, činilo se da je priča u ovom susretu završena. Nije bilo tako, u petom minutu nadoknade Kizildag je vratio nadu Gazijantepu.

Dominirao je Fener i u drugom poluvremenu, a najbolju šansu je propustio Tadić u već pomenutom 55. minutu. Ipak, gosti su bili bezopasni, nisu uputili niti jedan šut u nastavku ka golu Bajindira. Za goste je do 83. minuta igrao Lazar Marković, dok je Milan Jevtović sve vrijeme bio na terenu.

Trijumf u vrlo uzbudljivoj završnici meča ostvarila je Adana na domaćem terenu protiv Rizespora – 2:1. Belanda je Adanu doveo u vođstvo u 27. minutu, gosti su izjednačili preko Marija u 88. Činilo se da će kući ponijeti bod, ali ih je u tome golom u prvom minutu nadoknade spriječio Erdogan, navodi Sport klub.

Pobjednika nije bilo u duelu Sivaspora i Samsunspora – 1:1. Domaći su vodili od 11. minuta golom Nđieja, bod timu iz Samsuna obezbijedio je Van Dringelen.