Tadić asistirao, Džeko pakovao: Fenerbahče na balkanski pogon juriša ka tituli

Fudbaleri Fenerbahčea pobijedili su na svom terenu ekipu Sivaspora rezultatom 4:1 u 14. kolu turske Super lige.

Edin Džeko i Dušan Tadić u zagrljaju

Ponovo je heroj Fenerbahčea bio Dušan Tadić, koji je upisao nove dvije asistencije. Srbin je sada prvi asistent prvenstva sa čak pet asistencija!

Tadić je već u 17. minutu asistirao za prvi gol svoje ekipe, izvukao se na lijevi bok, a onda uputio sjajan pas na peterac, gdje je Šimanski samo skrenuo loptu u mrežu za 1:0.

U 42. minutu pogodio je Kahveči za 2:0, ali je Sivaspor uspio da se vrati na kratko, pošto je Manaj smanjio u 50. minutu.

U 68. minutu Edin Džeko je centrirao sa lijevog boka, Okumus je nesrećno sproveo loptu u svoju mrežu za 3:1.

Najlepšu akciju u 75. minutu izveli su Tadić i Džeko, Srbin je asistirao ponovo u svom stilu, preko odbrane rivala, a tamo je na pravom mestu bio reprezentativac BiH koji je volej udarcem postavio konačnih 4:1.

Fenerbahče i Galatasaraj nastavljaju bitku za titulu, imaju po 37 bodova, čak 11 više od Bešiktaša.

Inače, Tadić do sada ima šest golova, a sa pet asistencija je najbolji u Super ligi, prenose Sportske net.