(FOTO) UŠAO U ISTORIJU Salah prestigao Anrija, više mu nema ravnog

Fudbaler Liverpula Mohamed Salah ušao je u istoriju kao najefikasniji igrač nekog engleskog kluba u evropskim takmičenjima.

Menadžer Redsa Jirgen Klop je napravio čak osam promjena u odnosu na tim, koji je proteklog vikenda slavio u gradskom derbiju protiv Evertona (2:0), ali je i tako „šaren“ sastav uspio da ostvari ubjedljivu pobjedu nad francuskim Tuluzom u trećem kolu Lige Evrope.

Redsi su na Enfildu slavili sa 5:1, a posljednji gol na meču postigao je Salah. Ušao je u igru u 70. minutu umjesto igrača utakmice Holanđanina Rajana Gravenberha i u 93. minutu postavio konačan rezultat.

Sjajnom Egipćaninu bio je to 43. gol u evropskim takmičenjima čime je pretekao legendarnog Francuza Tjerija Anrija, koji je svojevremeno u dresu Arsenala postigao gol manje.

Salah je u 2023. godini odigrao 38 utakmica u dresu Liverpula, postigao 22 gola i dodao 14 asistencija. Statističari su izračunali da je na svakih 86 minuta postigao gol ili imao asistenciju, piše Sport klub.