Fudbal

"Svjestan sam nedostataka u igri" Trener Partizana oprezan uprkos ubjedljivoj pobjedi, dotakao se predstojećeg derbija

Trener fudbalera Partizana, Srđan Blagojević, iznio je utiske nakon ubjedljive pobjede svog tima protiv Spartaka u Subotici.

Srđan Blagojević
FOTO: ARENA PREMIUM/SPORTAL/SCREENSHOT

Crno-bijeli su pružili još jednu izuzetno efikasnu partiju i “petardom” najavili predstojeći “večiti derbi” (5:2), ali Blagojević je uprkos pobjedi imao šta da zamjeri svojim pulenima, prenosi Sportal.

– Dali smo pet golova, što nije lako protiv koga god da igrate. Potreban je trud i kvalitet da bi se to uradilo. U isto vrijeme, svjestan sam nedostataka u igri koje smo pokazali u dijelovima igre koji su pripali Spartaku. Nešto slično smo imali u Kruševcu. To je zabrinjavajuće. Imamo pomiješana osećanja. Mnoge stvari nas zabrinjavaju i moramo da ih analiziramo, ako želimo da uradimo nešto više – rekao je Blagojević.

Trener Partizana za sada nije želio o Crvenoj zvezdi, koja će naredne subote gostovati u Humskoj.

– Ne bih u ovom trenutku pričao o derbiju. Ima vremena za to. Prvo ćemo izanalizirati ovu utakmicu, pa onda govoriti o derbiju – zaključio je Blagojević.

Njegov kolega sa druge strane Dušan Đorđević istakao je da je bolji tim slavio.

Partizan igra izuzetan, kvalitetan fudbal. Stvorili smo veliki broj šansi koje nismo realizovali. Partizan je to umio da kazni i da se odlijepi. Mi smo probali to da jurimo, ali nismo imali snage za to. Mi smo izašli u sastavu u kom su neki igrači po prvi put igrali u dresu Spartaka. To nije opravdanje. Čestitam Partizanu na pobjedi – istakao je trener Spartaka.

Standings provided by Sofascore