Ekipu bi trebao preuzeti Viktor Sančez (49), španski trener koji je nedavno vodio ljubljansku Olimpiju.
Đalović se oprostio od navijača Rijeke putem Instagrama, a njegovu emotivnu objavu prenosimo u cjelosti.
– Drage navijačice i navijači Rijeke, draga Armada, svi kojima je Rijeka u srcu…
Hvala vam na nevjerovatnih godinu dana koje sam imao čast provesti na klupi NK Rijeke. Biti trener ovog kluba bilo je vrijeme koje će zauvijek imati posebno i neizbrisivo mjesto u mom srcu.
Bio sam uz Rijeku i kao igrač u trenucima kad nije bilo lako i kada su uslovi bili teški, kad smo se zajedno borili za svaki korak naprijed. Do danas, kao trener, imao sam privilegiju voditi ovaj klub do najvećih visina hrvatskog fudbala – do osvajanja prvenstva i Kupa Hrvatske i na kraju plasmana u Ligu konferencija. Te emocije, ti trenuci kad je Rujevica eksplodirala od sreće nakon pobjede nad Slaven Belupom, i kasnije veličanstvena slavlja na Korzu – to su slike i osjećaji koje ću zauvijek nositi sa sobom.
Međutim, ono što je bilo još važnije od trofeja su naši zajednički trenuci – kada smo patili zajedno, kada smo se dizali zajedno i kada smo na kraju slavili kao jedna velika porodica. Vi, navijači, bili ste naš vjetar u leđa, naša snaga i naša inspiracija. Armada, hvala što ste nas nosili kad nam je bilo najteže i što ste našu pobjedu učinili još većom.
Želim se zahvaliti predsjedniku Damiru Miškoviću i svima u Upravi kluba na ukazanom povjerenju, sportskom segmentu, svim mojim najbližim saradnicima, posebno igračima, ali i ljudima koji nisu u prvom planu – onima koji održavaju stadion, čistačicama, ljudima u restoranu, svima u Radnoj zajednici. Svako od vas ugradio je dio sebe u ovaj rezultat, i to nikada neću zaboraviti.
Odlazim ispunjen, ponosan i sretan radi novih izazova koji čekaju i vas i mene. Odlazim kao čovjek koji je ostvario svoje snove, ali i s uvjerenjem da će Rijeka i dalje rasti, jer ima vas – najbolju podršku na svijetu.
Forca Fiume – rekao je Radomir Đalović.
Nekadašnji napadač Bijelih, potom pomoćni trener, a od početka prošle sezone i prvi čovjek stručnog štaba, zaključio je svoju epizodu na klupi riječkog prvoligaša nakon 52 utakmice u nešto više od godinu dana. Ostvario je 23 pobjede, 15 remija i 14 poraza.
U novu sezonu klub nije dobro krenuo te je osvojio samo pet bodova u uvodnih pet kola SuperSport HNL-a.
Ispadanje od Ludogoreca, domaći poraz od Šelburna i teško stradanje u Solunu od PAOK-a zacementirali su sudbinu crnogorskog trenera.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.