Erera je potpisao novi ugovor sa Borcem do 2028. godine, dok mu je postojeći isticao na kraju ove sezone.
Kolumbijac je u Borac stigao iz kiparske Dokse, dok je u karijeru još nosio dresove Rabotničkog, MTK iz Budimpešte, Bregalnice i Deportiva iz Pereire.
Erera je za kratko vrijeme pobrao brojne simpatije navijača crveno-plavih svojom borbenošću i odličnim igrama u dresu Velikana iz Platonove.
– Vjeran Borcu i Banjaluci – stoji u objavi kluba.
Nakon potpisivanja novog ugovora oglasio se i sam Erera.
– Nisam imao niti najmanju dilemu kada smo sjeli za sto da pregovaramo oko nastavka saradnje i dogovorili smo se veoma brzo. Borac i Banjaluka imaju posebno mjesto u mom srcu, ne samo zbog rezultata sa fudbalskog terena nego i privatno. Ovdje se zaista osjećam kao kod kuće i radujem se novim izazovima koji nas čekaju. Zajedno idemo u nove pobjede – rekao je kolumbijski fudbaler.
Nakon toga se oglasio i sportski direktor Borca Oliver Jandrić.
– Sebastijan je zaslužio novi ugovor i pravi je primjer igrača kojeg želimo u svojim redovima. Profesionalac je od glave do pete, a o njegovim ljudskim kvalitetima ne treba trošiti riječi. Drago mi je što ostaje u našem klubu i želim mu svu sreću na terenu i van njega, da se zajedno radujemo novim trofejima – rekao je Jandrić.
Podsjetimo, Borac sutra dočekuje Velež u okviru 11. kola Premijer (Wwin) lige BiH (17:30).
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.