Gol odluke postigao je Marin Ćalušić u 50. minutu.
Nakon utakmice, na pres konferenciji medijima se obratio trener Širokog Brijega Dean Klafurić:
– Čestitam svim akterima ove utakmice na ovim teškim uslovima, bilo je jako vruće. Posebne čestitke mojim igračima na trijumfu – započeo je Klafurić, pa nastavio:
– Srećan sam što smo pružili jedno zanimljiv nedjeljno poslijepodne navijačima na Pecari. Bilo je puno šansi s obje strane, ali mislim da smo mi bili za nijansu bolji. Znali smo da je Željo opasan iz kontranapada. Mislim da su naše šanse za nijansu bile opasnije, tako da još jednom čestitke mojim igračima na velikoj borbi – rekao je Klafurić.
Klafurić je naglasio da njegova ekipa uvijek ide na pobjedu:
– Podbacili smo protiv Posušja prvo kolo, ali gledajući sve naši ciljevi su isti. Neće nas neke pobjede uzdići, a ni porazi izbaciti iz kolosijeka. Mi smo klub u stvaranju i procesu, radimo na afirmaciji mladih igrača, tako želimo ići dalje, ali i na tabeli biti što bolji. Realnost je takva, iznad naših mogućnosti smo trenutno gledajući tabelu, ali to je fudbal i želimo svaku utakmicu pobijediti – rekao je trener Širokog Brijega.
Široki Brijeg će u sljedećem kolu gostovati Radniku u Bijeljini.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.