Fudbal

Nije samo Partizan u problemu: Bez UEFA licence još dva superligaša

Nakon što je u fudbalskoj javnosti odjeknula vijest da je Partizan za sada ostao bez UEFA licence, sada se pojavila informacija da su u istom problemu još dva superligaša.

Nije samo Partizan u problemu: Bez UEFA licence još dva superligaša
FOTO: ALEKSANDAR DIMITRIJEVIĆ/SPORTAL

Sport klub je u ponedjeljak plasirao informaciju da je FSS stopirao crno-bijele na putu ka UEFA licenci, ali su iz Humske danas umirili navijače tvrdnjama da je ispunjenje nedostataka u dokumentaciji samo stvar formalnosti i da nema bojazni da će klub ostati bez evropskih kvalifikacija predstojećeg ljeta.

Sada je isti izvor naveo da su u identičnom problemu kao vicešampion Srbije još dva superligaša – Železničar i OFK Beograd.

Pomenuti izvor navodi da su odluke takođe donijete u prvom stepenu, uz mogućnost žalbe Komisiji u postupku licenciranja FSS.

Pročitajte još

Romantičari ni prethodne sezone nisu dobili evropsku licencu, budući da je klub tada bio pod blokadom. Zbog toga je tim sa Karaburme ostao bez kvalifikacija za Ligu konferencija, a ove sezone su daleko od pozicije koja vodi na međunarodnu scenu.

Mnogo bolje po tom pitanju stoji Železničar, koji je trenutno na dobrom putu da obezbijedi četvrto mjesto i plasman u kvalifikacije za treće po jačini evropsko takmičenje. Ipak, navodi se da Pančevci zbog neispunjavanja jednog od pet kriterijuma nisu još obezbijedili licencu.

Partizan, Železničar i OFK Beograd, u slučaju žalbi, imaće priliku da koriguju nedostatke i tokom maja ponovo pošalju zahtjeve nadležnoj komisiji u sistemu Fudbalskog saveza Srbije.

Standings provided by Sofascore