GODINE MU NE MOGU NIŠTA Paragvajski napadač i dalje teroriše golmane (VIDEO)

Sjajni Paragvajac ušao sa klupe u finišu i donio svom Libertadu pobjedu u prvom meču plej-ofa Kopa Sudamerikane

Oskar Kardozo

Jake magnetne sile na bazi petrodolara vuku fudbalere na Bliski Istok, na zapadnoj Zemljinoj hemisferi, onom najfudbalskijem kontinentu, ili bolje rečenu kontinentu gdje stanuje najveća strast prema najvažnijoj sporednoj stvari na svijetu, živi romantika. Jer šta je drugo do romantike pobjedonosni gol 40-godišnjeg Oskara Kardoza za njegov Libertad u plej-ofu Sudamerikane 2:1 (0:1)

Gazi petu deceniju života polularni Takuara i ne namjerava da stane. Nije za razliku od mnogih starijih fudbalera pustio stomak, već mu nadimak i dalje savršeno pristaje. Takuara je vrsta bambusa koji obitava u Gvaraniju, a 193-centimetra visoki golgeter je i dalje vižljast kao nekada. Još uvijek može da nadskoči čuvare i to u množini, da poleti, zagrize oblake i savršeno ocijeni u kom trenutku da trzne glavom… Kao u najboljim lisabonskim danima kada je sa Benfikom osvajao titule, igrao finala Lige Evrope, postizao po dvadesetak do 30 golova u sezoni.

Več šestu godinu nosi dres paragvajskog velikana Libertada, u 2023. ima već 13 golova i tri asistencije na 24 utakmice, a ubitačan je i kao džoker. Noćas je protiv Tigrea ušao u 78. minutu, a deset minuta kasnije se vinuo u nebesa i donio timu iz Asunsiona minimalnu prednost pred revanš u Argentini, odnosno približio ga osmini finala Sudamerikane i dvomeču sa Fortalezom.

Gol Kardoza dodatno dobija na teži znajući da je gost zavhvaljujući Armoi i njegovom pogotku iz 35. minuta otišao na odmor sa prednošću. Anulirao ju je Melgareho početkom drugog dijela, da bi Kardozo zapalio prestonicu Paragvaja.

Gumarelose revanš sa Tigreom očekuje 20. jula i ako uspijju da odbrane prednost, nastaviće put ka četvrtom polufinalu Sudamerikane u klupskoj istoriji (2013, 2017 i 2021), navodi Mocart sport.

A Kardozo iako je u ranoj fazi karijere igrao za 3. Oktobar, te Nasional, ipak je izrastao u ikonu Libertada. Za šest sezona odigrao je 248 utakmica uz 104 pogotka i 31 asistenciju. Ubitačniji je u karijeri bio samo noseći dres Benfike za koju je postigoo 168 i namjestio 37 golova na 290 nastupa.