STARA KUKA I DALJE DOMINIRA Legendarni Paragvajac gazi ka tituli prvog strijelca i prvaka države

Trebalo je da bude derbi, bio je poligon za dokazivanje jednog čovjeka. Ako je uopšte potrebno da se Oskar Kardozo ikome dokazuje.

Oskar Kardoso

Ali, nenormalna želja kod paragvajskog veterana je tu, prkosi biološkom satu i protivicima. I sa 40 ljeta je tata za sve u državi.

Igra kao u najboljim danima i gazi ka tituli prvog strijelca lige. I nosi Libertad ka šampionskom peharu. Izvjesno će crno-bijeli poslije trijumfa nad Olimpijom u gradskom derbiju podići trofej u Aperturi. Nemaju suparnici nikakve šanse kada je kontra njih vremešni Oskar Kardozo – 1:0 (1:0).

Još malo, pa će se klinci što stasavaju na paragvajskim terenima zapitati: Dokle više da nas maltretira? To je proces koji traje godinama i nema nagovještaja da će prestati i biti zaustavljen. Protivnici su nemoćni, a nekadašnji napadač Benfike nemilosrdan.

Otkako se vratio iz Olimpijakosa u Južnu Ameriku i potpisao za Libertad, noćna je mora za protivničke odbrane i golmane. To posebno dolazi do izražaja u Aperturi ove sezone. Sero Portenjo je uništio, spakovao je četiri komada. Nije bio tako monstruozan protiv Olimpije, ali je jedan hitac bio dovoljan da joj presudi, prenosi Mocartsport.

Libertadu je naruku išlo i to što je drugoplasirani sero Portenjo nastavio da gubi bodove. Razlika je porasla na dvocifrenu poslije poraza velikog rivala. Sero Portenjo je dopustio Kabaljeru da napravi preokret u drugom poluvremenu, a u heroja je izrastao Sebastija Arse. Zatresao je mrežu u četvrtom minutu sudijske nadoknade za pobjedu.