NAJLOŠIJA PARTIJA FENERA OVE SEZONE Tadić i ekipa zaustavljeni u četvrtfinalu Kupa Turske, Ankaraguču ih počistio sa 3:0

Fudbaleri Ankaragučua plasirali su se u polufinale Kupa Turske.

Ankaragučuju je večeras na svom terenu deklasirao veliki Fenerbahče sa 3:0, a kapiten Tadić i saigrači odigrali vjerovatno najlošiju utakmicu u sezoni.

Od samog starta domaćin je zagospodario terenom i za sve se pitao. Poveo je Ankaraguču protiv velikog favorita u 10. minutu kada je Olimpiju Morutan šutirao sa distance, lopta na putu ka mreži zakačila jednog od njegovih saigrača i završila u mreži Fenera.

Do kraja prvog deijla Ankaraguču je udvostručio prednost, i to u 33. minutu. Grk Anastasios Hacijovanis uzeo je loptu na svojoj polovini sa njom u nogama pretrčao čitav teren i smjestio je iza leđa golmana gostiju Irfana Egribajta.

Posljednji udarac Feneru Ankaraguču je zadao tri minuta pre kraja. Bivši igrač Mančester junajteda Federiko Makeda lako je prošao po lijevoj strani, uputio povratni pas do Garija Rodrigeza, a fudbaler sa Zelenortskih Ostrva dovršio sjajno veče domaćih, prenose Sportske.net.