GOLOVI NAKON KORNERA Remi Švajcarske i Velsa koji je obradovao Tursku

Švajcarska i Vels su odigrali neriješeno 1:1 u drugom meču Evropskog prvenstva u fudbalu.

Prvo poluvrijeme donijelo je oprezan meč u kojem je Švajcarska imala inicijativu i više loptu u posjedu dok je Vels čekao šansu iz kontre.

Prvi opasniji napad imali su “zmajevi”. Poslije kontre Džejms je odlično centrirao, Kifer Mur šutirao glavom, ali Jan Zomer odlično odbranio

Švajcarci su najopasniji bili poslije prekida. Pokušao je Fabijan Šer, a zatim je u 27.minuti Haris Seferović primio loptu i poslao pored stative. U finišu prvog dijela Embolo se sjajno izborio za loptu dodao Seferoviću, a napadač Benfike je bio ponovo neprecizan.

Na startu drugog dijela Švajcarska dolazi do vođstva. Embolo je imao stopostotnu priliku, ali je Vord izbacio korner. Poslije njega Embolo je bio najbolji u skoku i zatresao je mrežu. Bio je to njegov prvi gol na Evropskom prvenstvu odnosno šesti u reprezentaciji.

Mogla je Švajcarska da sve riješi u 64.minuti kada je Embolo poslao loptu tik pored gola. Kazna je stigla u 74. minuti kada je Mur sjajno reagovao nakon kornera i donio izjednačenje.

Švajcarska je u 85.minuti opet zatresla mrežu. Bukvalno u prvom kontaktu sa loptom pogodio je Mario Gavranović, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije. U finišu je bila prava drama na terenu. Prvo je pokušao Geret Bejl čiji udarac je izblokiran a na drugoj strani je zatim zaustavljen Embolo.