Nemoćni Vels: Sjajni Dolberg odveo Dansku u četvrtfinale EP

Reprezentacija Danska prvi je četvrtfinalista Evropskog prvenstva, nakon što su na otvaranju eliminacione faze savladali Vels 4:0.

Junak pobjede bio je dvostruki strijelac Kasper Dolberg. Da će ovo biti njegov dan mladi igra je najavio već u 10.minuti kada je šutirao preko prečke.Velšani su uzvratili preko Bejla i Remzija, ali nakon toga uslijedio je period mirnije igre.

Danska je povela u 27.minuti. Dolberg se namjestio na šesnaest metara i poslao neodbranjiv udarac. Do kraja su Skandinavci mogli i da povećaju priliku ali se istakao Vord.

Danska je na startu drugog dijela povećala prednost! Martin Brajtvajt je probio po desnoj strani i ubacio loptu, Niko Vilijams je loše intervenisao i asistirao Dolbergu, koji je opet zatresao mrežu. Uprkos vođstvu Danci su imali još nekoliko prilika a u 85.minuti su pogodili stativu.

Što su propustili tad Danci su nadoknadili u 88. minuti kada je pogodio Mele kojeg je odbrana Velsa potpuno zaboravila nakon prekida. Brajtvajt je pogodio u sudijskoj nadoknadi a gol je prvo poništen zbog ofsajda, da bi nakon VARA on ipak priznat.

U četvrtfinalu čekaju boljeg iz duela Holandija -Češka.