GOSPODAR GLOBUSA Pobjedom u Kranjskoj Gori Švajcarac osigurao još jedno slavlje

Švajcarski skijaš Marko Odermat osvojio je danas mali Kristalni globus u veleslalomu, pošto je pobijedio na trci Svjetskog kupa, koja je održana u Kranjskoj Gori.

Marko Odermat slavi pobjedu

Odermat je ostvario vrijeme od dva minuta, 20 sekundi i 91 stotinku. Drugo mjesto osvojio je Norvežanin Henrik Kristofersen, koji je za pobjednikom kasnio 32 stotinke, a treći je bio Francuz Aleksi Panturo, koji je imao zaostatak od 70 stotinki.

Odermat je trku prije kraja obezbijedio drugi uzastopni mali Kristalni globus u veleslalomu. Švajcarac drži prvo mjesto sa 740 bodova, dok je drugi Kristofersen sa 580, a treći Slovenac Žan Kranjec sa 440.

Švajcarac je juče obezbijedio i veliki Kristalni globus. On trenutno u generalnom plasmanu skijaša u Svjetskom kupu na prvom mjestu ima 1.826 bodova, dok je drugi Norvežanin Aleksander Amot Kilde sa 1.240. Odermat je osvojio i mali Kristalni globus u superveleslalomu.

Završno takmičenje Svjetskog kupa biće održano od 15. do 19. marta u Andori.