Tenis

Holanđanin na Novakovom putu: Đoković saznao rivala u četvrtfinalu Ženeve

Holandski teniser Talon Grikspor je savladao Kanađanina Denisa Šapovalova sa 2:1 u setovima, u okviru polufinala turnira u Ženevi i tako zakazao duel sa Novakom Đokovićem.

Grikspor, 27. teniser svijeta je savladao 123. igrača na ATP listi iz Kanade sa 2:1 po setovima 7:6(7), (4)6:7, 3:6 za dva sata i 23 minuta.

Meč je počeo u posljednjem terminu jučerašnjeg programa, ali je zbog kiše pomjeren za danas. Tada je Šapovalov imao vođstvo od 1:0 u setovima, dok je u drugom bilo 3:3.

U prvom setu nije bilo brejka i odlučivao je taj-brejk, koji je pripao Kanađaninu posle velike borbe. Imao je jednu set loptu Grikspor, nije uspio da je iskoristi, Šapovalov je odmah iskoristio sljedeću sa tri uzastopna poena.

Drugi set je takođe bio izjednačen. Šapovalov je napravio brejk odmah na startu i došao do 3:0, ipak Grikspor je uzvratio istom mjerom i izjednačio rezultat.

Na kraju je opet odlučivao taj-brejk, ali sigurniji je bio Grikspor, koji je iskoristio prvu od dvije set lopte za 1:1.

U odlučujućem setu, Holanđanin je na startu napravio brejk, koji je uspješno održao do samog kraja i rutinski priveo meč kraju.

Njega već danas očekuje meč sa Novakom Đokovićem, koji je na programu poslije duela Aleksa Mikelsena i Tomasa Mahača, čiji će pobjednik biti njihov naredni rival.