IGOKEA BEZ TOP 16 Aleksandrovčani prokockali veliku šansu, katastrofa u završnici

Košarkaši Igokee nisu uspjeli da se plasiraju u TOP 16 fazu FIBA Lige šampiona. Aleksandrovčani su, poslije dramatične završnice i velikog preokreta koji je priredio Ostende, u majstorici izgubili sa 83:77.

Igokea je odlično otvorila utakmicu, trojkama Volera i Jošila i dva poena Stivensa povela je sa 8:0, a onda je Igokea nakon nešto više od pet minuta imala prednost od deset poena 17:7. Uzvratili su gosti serijom 7:0 koju je trojkom prekinuo Darko Talić (20:14). Igokea je prvih deset minuta završila sa četiri poena prenosti (22:18).

Nakon dva i po minuta igre u drugoj četvrtini Ostende, trojkom Fila Buta dolazi do izjednačenja (26:26), a u narednom napadu i do prvog vođstva (26:28).

Starks je izjednačio, a onda je uslijedila igra koš za koš, a onda je kod rezultata 36:36 sa pet vezanih koševa Starks donio prednost Igokei koja je sa plus četiri (43:39) otišla na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme trojkom otvara Voler, ali nakon što je Igokea gotovo tri minuta bila bez koša, gosti stižu ponovo na minus četiri. Mini- seriju gostiju, efektnim zakucavanjem uz faul i dodatno bacanje, prekida Ilić  (49:42).

Novom trojkom Voler donosi Igokei prednost od deset poena na 6:41 do kraja treće dionice. Stivens poslije tajm-auta, pobećava na maksimalnih, do tog trenutka, plus 12. Serijom 8:0 gosti se ponovo vraćaju u meč uspjevši da priđu na samo četiri poena (56:52).

Tanasković je košem uz dodatno bacanje vratio na plus sedam, ali na drugoj strain trojkom uzvraća Randolf. Još jednom trojkom, ovaj šut Đorđevića Ostende prilazi na samo koš zaostatka.

Do kraja ove dionice oba tima su poentirala pa je Igokea u odlučujućih deset minuta ušla sa košem prednosti.

Na početku posljednjeg perioda prvo je Sivens pogodio jedno od dva bacanja, Đorđević je izjednasčio sa 62:62, a onda je uslijedio jedan od najvažnijih perioda u meču. Prvo je Voler poogodio iz teške pozicije, u narednom napadu je Robinson oduzeo loptu, asistirao za Tanaskovića koji je iz tranzicije pogodio pod faulom, pa dodao i bacanje, a onda poslije dobre odbrane pogađa i Stivens za plus sedam na 8,03 do kraja. Poslije nekoliko neiskorištenih napada obje strane prvo je Stivens pogodio, a onda iz tranzicije i Tanasković za plus 11 (73:62) na pet i po minuta i po minuta do kraja.

Nije ovdje meč bio gotov jer se Ostende sa tri vezane trojke vraća u utakmicu i prilazi na samo dva koša zaostatka (73:71) na 4,14 do kraja meča. Tri i po minuta prije kraja Igokea je iskoristila bonus, a serija gostiju ide do 16:0 za vođstvo 78:73 na 54 sekunde kraja.

Na 32 sekunde do kraj Ostendeu je suđena tehnička, na liniju bacanja išao je Starks koji je promašio bacanje.

Ostende će u grupnoj fazi TOP 16 faze igrati sa Unikahom i Klužom, te pobjednikom plej-ina između Hapoel Jerusalima i Prometeja. U ovom duelu Izraelci su ostvarili pobjedu u prvom duelu.