IGOKEA U FINALU Aleksandrovčani čekaju protivnika, pobjednika duela Borac - Široki

Košarkaši Igokee plasirali su se u polufnale Kupa BiH pošto su u polufinalu pobijedili Slobodu rezultatom 88:78.

Igokea je bolje otvorila meč i povela sa 5:0, a onda je Sloboda stigla do izjednačenja 7:7 nakon četiri minuta igre. Ponovo su se Aleksandročani odvojili na plus četiri (13:9), a na 2,15 do kraja prve četvrtine Sloboda, koja je bila formalno gost u ovom meču, prvi put dolazi do vođstva (16:15). Odmah u narednom napadu, Ilić pogađa trojku i vraća prednost Igokei, a dva poena dodao je Stivens. Do kraja prve dionice Igokea je sačuvala prednost i na mali odmor otišla sa tri poena viška 23:20.

U u drugoj četvrtini viđen je neizvjestan početak u kojem je Sloboda uspjela da izjednači na 25:25, nakon nešto manje od tri minuta igre. U završnici druge četvrtine Igokea pravi seriju od 10:0 i odvaja se na 11 poena viška (42:31) na minuta do poluvremena. Seriju Igokee prekinuo je Durmo, a onda je Robinson vratio plus 11 Igokei na poluvremenu.

Aleksandrovčani su u nastavku dodali gas pa su u posljednju, odlučujuću dionicu, ušli sa 20 poena viška (65:45). U posljednjoj dionici trener Aleksandrovčana Dragan Bajić dao je šansu igračima sa manjom minutažom, Sloboda je u nekoliko navrata uspjela da smanji prednost, ali opasnosti od preokreta nije bilo.

Najefikasniji u Igokei bio je Dešon Stivens sa 18 poena u Slobodi su Durmo i Nježić postigli po 16.

Igokea će sutra u finalu igrati protiv pobjednika meča Borac – Široki koji je na rasporedu od 20 časova.