Borac od gotovog napravio veresiju: Tuzla Siti u polufinalu Kupa BiH

Fudbaleri Tuzla Sitija su obezbijedili plasman u polufinale pošto su poslije boljeg izvođenja penala savladali Borac.

Banjalučani su u revanš ušli sa prednošću od jendog gola sa Tušnja, poveli su i na ovom meču, zatim promašili nekoliko šansi, da bi Tuzlaci na kraju stigli do pobjede od 2:1, a zatim su bili bolji i u izvođenju jedanaesteraca sa 4:3.

Igrao se deseti minut kada je posle odličnog dubinskog pasa Amara Begića kapiten domaćih Aleksandar Subić bio bolji u duelu sa Kobijem Morisom, golman Nevres Fejzić je zaustavio pokušaj iskosa, ali je na loptu natrčao Milan Vušurović koji nije imao težak zadatak da je iz blizine pošalje u praznu mrežu.

Banjalučani su mogli da udvostruče prednost u 25. minutu kada je posle greške Fejzića lopta došla do Aleksandra Vojnovića koji je šutirao, lopta je pogodila stativu i golmana gostiju, te završila u korneru.

Minut kasnije glavama su se sudarili Ivan Cucin i Nebojša Gavrić, a obojici je morala da se ukaže pomoć, s tim da je igrač domaćih nastavio meč sa zavojem na glavi, dok je gostujući fudbaler morao da napusti igru.

Bolji su bili domaći i zasluženo otišli na odmor sa prednošću, a pravo je čudo šta sve nisu iskoristili u nastavku.

U 63. minutu zaustavio je Tonija Jovića koji je šutirao iz okreta sa nekoliko metara, da bi dva minuta kasnije posle udarca Jove Lukića glavom zakačio loptu koja je zatim pogodila prečku. Dejan Meleg je pokušao u 66. minutu, ali je i tada čuvar mreže gostiju bio na visini zadatka.

Poslije kornera za Tuzlake u 68. minutu šutirao je Moris, golman Bojan Pavlović je kratko odbio loptu, a njoj je najbliži bio rezervista Mirzad Mehanović koji ju je poslao u mrežu.

Gosti su do preokreta stigli u 76. minutu iz slične situacije, Pavlović je odbio loptu ubačenu sa desne strane, a ona je došla do Emilija Nsuea koji je postigao drugi gol za svoju ekipu.

U petom, posljednjem minutu sudijske nadoknade poslije kornera za Borac jedan od fudbalera Tuzle Siuti je nespretno reagovao, ali ga je spaio saigrač koji je izbacio loptu sa gol linije.

Odlučivali su udarci sa bijele tačke, a gosti su najviše zahvaljujući golmanu Fejziću, koji je zaustavio udarce MIlana Vušurovića i Aleksandra Vojnovića otišli među četiri najbolje ekipe.

Ranije danas plasman dalje su obezbijedile ekipe Sarajeva i Igmana iz Konjica.