Borac bolji od Tuzla Sitija: Jović donio prednost za revanš

Fudbaleri Borca su ostvarili prvu pobjedu u gostima protiv Tuzle Siti savladavši je 1:0 na "Tušnju", te su tako ostvarili odličan rezultat za revanš meč četvrtfinala Kupa BiH.

Na startu utakmice Banjalučani su više napadali, ali je prvu pravu šansu imao Belmin Mešinović u 11. minutu kad aje izašao sam pred Bojana Pavlovića, međutim šutirao je pored gola.

Gosti su poveli u 28. minutu kada je poslije dugog pasa Aleksandra Vojnovića lopta preskočila kapitena domaćih Ajdina Nukića, a odlično je reagovao Toni Jović koji je preciznim udarcem iskosa sa lijeve strane pogodio dalji ugao.

Nukić je mogao da se iskupi za grešku u 36. minutu, međutim šutirao je pored gola, a precizan nije bio ni Mešinović u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Nastavak susreta je donio pokušaje Tuzlaka da dođu do izjednačenja, a prijetili su i gosti.

Na startu je golu Borca zaprijetio Nukić, loptu je poslao preko prečke, a onda je priliku imao i rezervista Emilio Nsue koji je takođe bio neprecizan.

Na drugoj strani u dobroj prilici u 60. minutu se našao Milan Vušurović, ali je loše šutirao.

Iskusni napadač Tuzle Siti Sulejman Krpić pokušao je dva puta glavom, u 67. i 71. minut, a oba puta sjajnim intervencijama Pavlović je sačuvao svoju mrežu.

Čuvar mreže Borca bio je oprezan i u 81. minutu kada je istrčao na opasnu dubinsku loptu i otklonio opasnost ispred Mirzada Mehanovića.

Krpić je u 83. minutu imao još jednu dobru priliku, opet je šutirao glavom, a poslao je loptu iznad gola.

Rezervista crveno-plavih Panajotis Moraitis mogao je da udvostruči prednost svog tima u 87. minutu, išao je sam prema golu rivala, ali mu je golman Bakir Brajlović ušao u šut i izbacio loptu u korner.

Poslije ubacivanja iz ugla Tuzlaci su imali kontranapad, a opet je neprecizan bio Krpić.

Ostalo je 0:1, a ovo je prvi trijumf Borca na “Tušnju” poslije nepunih 10 godina, pošto su u maju 2012. savladali Slobodu takođe sa 1:0.