IPAK JE AJAKS BIO JAČI Kadeti Partizana poklekli u borbi za trofej

Kadeti Partizana poraženi su u finalu "Future cup" koji se igra u Amsterdamu od ekipe Ajaksa rezultatom 2:1.

kadeti Partizana nakon prolaska u polufinale

Crno-bijeli su poslije ravnopravnog prvog poluvremena koje na ovom turniru traju po 20 minuta , u većem dijelu drugog dijela utakmice bili u podređenom položaju. Domaći su krenuli agresivno od nastavka meča i to im se isplatilo u 28. minutu kada su došli do prednosti.

Četa trenera Đorđija Ćetkovića je poslije primljenog gola krenuo da napada i ide po izjednačenje, ali je u 35. minutu Ajaks došao do drugog gola.

Nadu crno-bijelima je vratio Lazar Radosavljević prelijepim golom u 37, minutu, ali vremena za izjednačenje nije bilo.

Crno-bijeli su na prvom meču koji su igrali na ovom turniru se sastali upravo sa Ajaksom, a rezultat je tada bio 1:1, piše B92.

Partizan je na putu do finala savladao Anderleht u polufinalu rezultatom 2:0, dok su u četvrtfinalu bili bolji od Mančester sitija.

Kadetska selekcija Partizana je tako ovaj prestižni turnir završila na drugom mjestu, ispred ekipa kao što su PSŽ, Anderleht, Mančester siti…