ISKLIZNUO TROFEJ Partizan poražen u finalu ABA Superkupa (FOTO)

Košarkaši Partizana ostali su bez prvog trofeja ove sezone pošto su poraženi u finalu ABA Superkupa. Pobjedu su ispustili u posljednjim sekundama meča.

Bolji od čete trenera Željka Obradovića bio je Studentski centar koji je slavio s 83:81.

Aktuelni šampion reglionalne lige je bio veliki favorit u ovom duelu, ali se već na startu meča vidjelo da Studentski centar za to ne mari.

Tim iz Podgorice, gdje se i igrao ABA Superkup, u prvih 20 minuta bio je više nego ravnopravan protivnik. Većim dijelom prvog poluvremena su imali prednost koja je u jednom trenutku bila i dvocifrena. Ipak, Partizan se po pravilu vraćao pa je tako serijom u finišu prvog poluvremena došao do zaostatka od minus 2. Studentski centar je na poluvremenu imao prednost od 42:40.

I u trećoj dionici meča smo vidjeli rezultatsku klackalicu. U jednom trenuku je Partizan okrenuo rezultat u svoju korist i kada se činilo da će prelomiti meč u svoju korist Studentski centar se vratio sa nekoliko trojki. Ipak, u posljednjih 10 minuta meča je Partizan ušao sa prednošću od 3 poena (66:63).

Ništa manje neizvjesnosti nismo vidjeli ni u posljednjoj četvrtini. Timovi su se smijenjivali u vođstvu i činilo se da je Partizan bliži pobjedi. Iako je iskustvo neizvjesnih mečeva i onih u borbi za trofej na strani crno-bijelih tim iz Crne Gore je ipak na kraju uspio da „iskopa“ pobjedu i osvoji prvi veliki trofej u istoriji. Imao je Partizan solidnu prednost u finišu meča, ali Studentski centar nije odustajao i na kraju je došao do preokreta u posljednjim sekundama meča. Studentski centar je napravio seriju od 10:0 u finišu meča.

Najbolji u redovima Partizana bio je Kevin Panter koji je meč završio s 23 poena, a s druge strane se istakao Oubri Doukins s 18 poena.