Italijanski velikani odigrali prijateljski meč: Kostić promašio penal, Vlahoviću ni minuta (VIDEO)

Juventus i Milan remizirali su u prijateljskoj utakmici na američkoj turneji (2:2), ali je ovaj meč u Los Anđelesu ipak pripao klubu iz Torina posle penal serije - 6:5.

Filip Kostić

Na terenu smo vidjeli i dvojicu Srba, ali ne Dušana Vlahovića.

Filip Kostić je ušao sa klupe na početku drugog poluvremena, Jan-Karlo Simić je igrao od 56. minuta za Milan, a Dušan Vlahović – nije bio u protokolu.

Rekli bismo – srpski napadač je zreo za prodaju, uveliko se ide u tom pravcu, međutim zvaničan razlog njegovog neigranja je – povreda, navodi Sportal.

Zato je Vlahović dio meča proveo na klupi Juventusa, a dio na tribinama, gdje mu je društvo pravio reprezentativni saigrač, domaćin u Los Anđelesu, Dejan Joveljić.

Čim je ušao u igru, već na početku drugog poluvremena, Filip Kostić je učestvovao kod izjednačujućeg gola Ruganija za 2:2. Milan je u dva navrata vodio, najprije golom Tiava, da bi Danilo izjednačio na 1:1, a onda je pre gola Ruganija i Žiru bio strijelac za roso-nere.

Jan-Karlo Simić, 18-godišnji reprezentativac Srbije, odigrao je dobro meč, pa ponovo zadao muke Stefanu Pioliju – da li da ga zadrži tokom sezone u klubu ili da ga ipak pošalje na pozajmicu, jer poslije nedavnog meča s Realom Simić je u jednom danu dobio čak tri ponude.

Na kraju – Filip Kostić je promašio jedanaesterac u penal seriji, ali je Juventus ipak slavio – 4:3. I naš A reprezentativac je odigrao dobro svoje poluvrijeme, učestvovao kod posljednjeg gola, ali je pokvario utisak promašajem s bijele tačke.