JUVENTUS NA VRHU Sjajna asistencija srpskog fudbalera u teškoj pobjedi Stare dame

Fudbaleri Juventusa upisali su važan trijumf protiv Kaljarija, istina teže nego što je to bilo očekivano (2:1).

Filip Kostić i Dušan Vlahović

Juventus se, makar do završetka kompletnog 12. kola, popeo na čelo tabele Serije A.

Do tog podviga došli su trijumfom protiv Kaljarija, u uzbudljivom drugom poluvremenu.

U prvih sat vremena igre mreže su ostale netaknute, a bilo je prilika. Doduše, u prvom poluvremenu oba tima su po sedam puta šutirala ka golu rivala, niti jednom u okvir gola.

U 60. minutu Filip Kostić je maestralno iz slobodnog udarca poslao loptu u srce šesnaesterca tima sa Sardinije, a tamo je Bremer preciznim udarcem glavom savladao Šufeta.

Samo deset minuta kasnije Rugani je duplirao prednost. Nije se Kaljari predavao, pa su se ostrvljani preko Dosene u 75. minutu vratili u igru, ali do kraja nisu uspjeli da izjednače. Kostić je odigrao čitav meč, dok je drugi srpski reprezentativac iz Juventusa Dušan Vlahović na terenu bio od 66. minuta. Na drugoj strani, poraz svog tima sa klupe je odgledao Boris Radunović, piše Sport klub.