IVANOVIĆ PREPORODIO BASKONIJU Tim iz Vitorije vezao 4. uzastopnu pobjedu u Evroligi

Košarkaši Baskonije savladali su ekipu Asvela na gostovanju u Francuskoj, a tako su upisali četvrtu pojbedu u nizu otkako je na klupu sjeo iskusni lisac igre pod obručima – Duško Ivanović.

Ivanović je poslije odlaska iz Zvezde brzo pronašao angažman, a onda je šok terapija uspjela u Španiji s obzirom na to da je Baskonija od skora 1-4 stigla do 5-4 za samo dvije nedjelje.

Ovoga puta pao je Asvel i to u Francuskoj rezultatom 88:81, piše Sportal.

U prvoj četvrtini jeste Asvel imao prednost, ubacili su čak 30 poena, izdržali su do poluvremena, ali je onda sve palo u trećoj dionici kada se probudila zver, pa je tako Baskonija upravo u tih 10 minuta napravila razliku, a onda i više nego dobrom odbranom u posljednjoj četvrtini osigurala četvrtu pobjedu u nizu.

Najefikasniji u timu Duška Ivanovića bio je Markus Hauard sa 35 poena, pratio ga je Čima Moneke sa 19 uz 13 skokova i Met Kosteljo sa 16.

Što se tiče poraženog Asvela, Majk Skot je zabilježio 22 poena, Žofri Lovernj je imao 16 uz devet skokova, a kao dvocifreni su meč završili Paris Li (12) i Timoti Luvavu (10).