Milutinov rezervisao Grcima kartu za Berlin: Olimpijakos srušio Barselonu u Blaugrani i otišao na F4 Evrolige

Košarkaši Olimpijakosa pobijedili su Barselonu u prilično neefikasnoj i čudnoj utakmici rezultatom 63:59 i tako sa 3:2 u četvrtfinalnoj seriji prošao na Fajnal-for Evrolige, svoj treći uzastupni.

Tamo će snage odmjeriti sa Real Madridom u polufinalu.

Jako “tvrda” utakmica gledala se u Barseloni večeras, a posle Fenera koji je kao gostujuća ekipa uspio da slavi u četvrtfinalnoj seriji, to je pošlo za rukom i Olimpijakosu.

Povela je Barselona poslije prve četvrtine. Olimpijakos je stigao svega do devet poena. Prilično tvrda utakmica igrala se u Kataloniji.

U nastavku se se razigrali i jedni i drugi. Barsa je napravila mini-seriju 6:0 preko Ernangomeza  i Parkera, da bi grčki tim odgovorio pred samu završnisu prvog poluvremena i vezao takođe šest poena. Na kraju prvog dijela bilo je 27:25.

Jurio je Olimpijakos vodstvo Barselone celu treći četvrtinu. Barsa je odolijevala i vodila gotovo sve vrijeme da bi na samom isteku trećeg perioda Olimpijakos preko Kenana i trojkom Papanikolaua izjednačio na 40:40 i nagovijestio neizvjesnu završnicu.

U čevrtoj četvrtini Katalonci su napravili seriju 7:2 i poveli 47:42, ali uslijedio je odgovor na drugoj strani sedam vezanih poena i konačno vodstvo Olimpijakosa 49:47. Ponovo je izjednačila Barsa, ali je Meksik vezao pet poena, da bi Papanikolau tome dodao još jednu trojku za velikih +8. Ponovo su priprijetili domaći, ali je Olimpijakos i posle dva ispuštena napada, uspio da ukrade loptu u poentira preko Milutinova.

Najefikasniji u Barseloni bio je Laprovitola  sa 17 poena, Abrines je postigao 13.

Olimpijakos je vodio Meksik sa 12 poena, a Milutinov je upisao dabl-dabl sa 10 poena i 10 skokova.