IZJEDNAČENJE Boston na krilima Tejtuma poravnao protiv Majamija

Košarkaši Boston su uspjeli da izjednače na 2:2 protiv Majamija, u finalu Istočne konferencije NBA lige.

Seltiksi su slavili sa 102:82, te se nakon pretrpljenog brejka i pred povratak na Floridu, uspjeli da odbrane domaći teren.

Od početka meča, domaćin je uspostavio kontrolu nad utakmicom, a uvodu period dobio je sa 29:11. U drugom periodu, prednost je išla i do 27 koševa, dok se na poluvrijeme otišlo sa “plus 24”. Od tog momenta jasno je bilo u kojem će smeru otići utakmica, a prednost Seltiksa u trećoj četvrtini išla je čak do 32 poena razlike.

Ekipa iz Masačusetsa je odigrala sjajan meč, a predvodio ju je Džejson Tejtum. On je bio najefikasniji sa 31 poenom, osam skokova i pet asistencija. Tejtuma je pratio Pričard sa 14 poena, 13 je dodao Vajt, a 12 Džejlen Braun. S druge strane, vratio se Džimi Batler i odigrao dosta slabo, a najefikasniji kod Hita bio je Viktor Oladipo sa 23 poena.

Peta utakmice u seriji Majamija i Bostona na programu je u noći između srede i četvrtka po srednjoevropskom vremenu.