VRAĆEN BREJK Nema odbrane za Karija (VIDEO)

Veliko finale NBA lige ljubiteljima košarke pruža spektakl, kakav su i očekivali. U četvrtoj utakmici punoj preokreta, košarkaši Golden Stejta su u neizvjesnoj završnici na gostovanju u "TD Gardenu" nadigrali Boston sa 107:97 i vratili brejk, te izjednačili na 2:2.

Najveći dio zasluga ide na račun najboljeg igrača Voriorsa Stefa Karija, koji je ubacio 43 poena, te imao još deset uhvaćenih lopti i četiri asistencije.

Meč je neizvjesniji u odnosu na prethodne,  ni jedan ni druga ekipa nisu uspjele da se odlijepe na više od sedam poena prednosti, sve do samog finiša.

Boston je dvaput imao tu prednost, najprije u uvodnim momentima, poslije trojki Džejsona Tejtuma (11:4), pa ponovo sredinom druge četvrtine, kada su Seltiksi nanizali sedam poena, dok su pred poluvreme imali vođstvo od pet poena.

I dok drugima nije išlo u ekipi Stiva Kera, Stef Kari je uspeo da sam tim “vrati u život”. Raspucao se u trećoj četvrtini tokom koje je postigao 14 poena, od čega je četiri od pet šutirao za tri poena. Dobra odbrana Bostona ž, u drugom nije mogla da dođe do izražaja.

Voriorsi su do kraja treće četvrtine došli do pola koša prednosti, a do sredine naredne, bilo je neizvjesno. Poslije sedam minuta košarke u četvrtoj deonici, Klej Tompson je pogodio važnu trojku, poslije koje je Golden Stejt prvi put otišao na “plus šest”, a od tog naleta Boston nije uspeo da se oporavi.

Pored Karija, u pobjedničkom sastavu se istakao Klej Tompson, koji je proradio u drugom dijelu, te meč završio sa 18 poena, a Endrju Vigins je imao jedan manje, uz 16 skokova, dok je Džordan Pul ubacio 14. Zanimljivo je da su dva najefikasnija igrača Bostona imala gotovo identičan zbirni učinak kao Kari, jer je Džejson Tejtum završio sa 23 (11 skokova), a Džejlen Braun sa 21 poenom, dok je Markus Smart postigao 18. Srpski košarkaš Nemanja Bjelica je za devet minuta na parketu upisao po jedan poen i ukradenu loptu.