TRIJUMFI BOSTONA I MEMFISA Sjajna partija Morenta (VIDEO)

Košarkaši Bostona savladali su Milvoki Bakse 109:86 u drugom meču polufinala Istočne konferencije, čime su izjednačili rezultat u seriji na 1:1.

Poslije teškog poraza u prvom meču, Seltiksi su uspjeli da dođu do pobjede protiv aktuelnog šampiona i to bez defanzivnog igrača godine Markusa Smarta, koji je utakmicu propustio zbog povrede ramena.

Jedan od najboljih, ako ne i najbolji igrač NBA lige uz Nikolu Jokića Janis Adetokumbo, loše je ušao u meč pošto je promašio prvih šest šuteva, a ni njegovi saigrači se nisu proslavili u prvoj četvrtini.

Džejson Tejtum bio je najefikasniji sa 30 poena, Braun je ubacio 29, dok je sa klupe Grent Vilijams imao 21 poen. Al Horford je doprineo pobjedi sa 11 poena i 11 skokova.

Na protivničkoj strani je Janis Adetokumbo upisao 28 poena, devet skokova i sedam asistencija. Džru Holidej ubacio je 19, dok su po 13 poena upisali Bobi Portis i Pet Konaton, prenosi SportBlic.

U drugom meču, košarkaši Memfisa ekspresno su uzvratili Golden Stejtu za 1-1, izjednačili su trijumfom od 106:101 uz veliku dominaciju Dža Morenta.

Čak 47 poena ubacio je Dža uz po osam skokova i asistencija, za 41 minut na parketu. Šutirao je 15/31 iz igre i potpuno zasjenio Stefa Karija, strelca 27 poena uz devet skokova i osam asistencija.

Pul je bio pratio Karija sa 20 poena, Vigins je imao 16, dok je u Memfisu Vilijams bio drugi strijelac ekipe sa skromnih 14 poena. Vodio je Golden Stejt cijele tri četvrtine, Voriorsi su izjednačili na 77:77 na kraju trećeg perioda igre, onda su preuzeli vođstvo i diktirali tempo do završnice, u kojoj je završna serija Grizlija od 8:2 bila trijumfalna.

Morent je došao do rekorda karijere u plej-ofu po broju poena, to je ujedno i ovosezonski plej-of rekord. Da sve bude slađe za ovog momka, postigao je svih posljednjih 15 poena na utakmici!

Sam je imao seriju protiv Voriorsa od 15:6 i sa dodatnom dozom samopouzdanja će ući u nastavak plej-ofa.