Kakva utakmica u Milvokiju: Dramatična završnica koju je riješio Holidej

Košarkaši Milvokija i Bostona odigrali su derbi istočne konferencije, a do pobjede su došli igrači Milvokija nakon produžetaka, rezultatom 131:125.

Holidej i Braun

Dva najbolja tima na istoku i pretendenti na najviši plasman u jednom od najzanimljivijih susreta regularnog dela priredili su svim ljubiteljima košarke duel za uživanje, a pobjeda, 11. u nizu, pripala je Milvokiju posle produžetka (131:125).

Iako su Baksi imali sudbinu u svojim rukama i u završnici posljednje četvrtine promašen zicer Adetokunba 23 sekunde pre kraja ostavio je u životu Boston koji je pogotkom Hausera obezbijedio produžetak. Ipak, u dodatnih pet minuta domaćin je uspio da slomi optor rivala i preko Džru Holideja da trasira put do nove pobjede u impresivnoj seriji, najdužoj od 2019. godine.

Bez najboljih igrača Džejlena Brauna i Džejsona Tejtuma Boston je uspio da u potpunosti parira protivniku i da posle dvije ipo četvrtine neizvijesne borbe sredinom treće dionice stekne maksimalnih plus 14. Ipak, na odgovor domaćina nije se čekalo dugo, te su pretendenti na najviši plasman na istoku izjednačeni ušli u završnicu.

Jedanaestom pobjedom u nizu, a 40. u sezoni, Milvoki je prišao večerašnjem rivalu na samo korak s obzirom na to da Boston sa skorom 41-17 zauzima čelo istočne konferencije. Istovremeno, Baksi su prekinuli niz poraza u međusobnim duelima pošto su u 2022. godini poraženi u sva četiri susreta, prenosi Mozzartsport.