IZNENAĐENJA ŠIROM EVROPE Virtus ispao u četvrtfinalu Kupa Italije

Ređana je priredila pravo iznenađenje i eliminisala Virtus u četvrtfinalu Kupa Italije, rezultat je bio 81:72.

Čvrstom odbranom su košarkaši Virtusa započeli utakmicu i primili samo četiri poena u uvodnih šest minuta meča. Do kraja četvrtine je uspjela Ređana da popravi procenat šuta i da smanji razliku na samo dva poena. Virtus je prije kraja četvrtine odbio seriju Ređane od 8:0 i trojkom stekao prednost od pet poena.

Druga četvrtina je ponovo bila u znaku tima iz Bolonje. Ponovo je Virtus pojačao odbranu, a Ređana je imala problema sa organizacijom napada. Povela je evroligaška ekipa 31:21, ali je ponovo Ređana uspjela da pronađe priključak, prije svega preko raspoloženog Fajea koji je postigao deset poena (4/4 za dva poena) i na poluvreme ode sa samo tri poena minusa. Pored Fajea je u timu iz Ređo Emilije bio efikasan i Smit sa sedam poena, dok je Gelovej dodao šest. Za Virtus su Lundberg i Šengelija ubacili po osam poena, dok je Belineli postigao šest poena uz šut za tri poena 2/6.

Počeo je Belineli trojkom drugo poluvreme, u svom stilu. Ipak, imala je odgovor Ređana, koja je u treću četvrtinu ušla sa mnogo više koncentracije nego u prve dvije. Stao je šut izabranike Luke Bankija i to je Ređana iskoristila, te je prišla na samo jedan poen zaostatka poslije sedam minuta treće četvrtine. Sve je bilo otvoreno pred početak četvrtog perioda, Virtus je vodio 54:53.

Ređana je ušla silovito u četvrtu četvrtinu serijom 5:0, pa je Luka Banki poslije samo jednog minuta igre morao da traži tajmaut. Lundberg je sa linije penala prekinuo seriju, ali je Uljeti u sledećem napadu pogodio za tri poena i povećao prednost na 61:55. Rasplamsala se igra, pa je Šengelija odmah vratio trojku. Napravio je onda Virtus seriju 7:0 i preokrenuo rezultat. Uslijedila je rezultatska „klackalica“ i sve je ukazivalo na kraj meča u kome će jedan šut odlučivati pobjednika. Gelovej je pogodio važnu trojku za Ređo Emiliju na nešto više od 100 sekundi do kraja i doveo svoj tim u vođstvo od 71:69. Uzeo je Gelovej u tim momentima stvari u svoje ruke i još jednom trojkom na manje od minut do kraja riješio pitanje pobjednika.

Ređana je ovom pobjedom prošla u polufinale gde čeka pobjednika iz duela Breše i Napolija, prenosi Sport Klub.