(VIDEO, FOTO) PARTIZAN PAO U BOLONJI Crno-bijeli novim porazom u neizvjesnoj završnici stavili plej-of pod upitnik

Košarkaši Partizan doživjeli su poraz u Bolonji nakon neizvjesne završnice u okviru 25. kola Evrolige.

Crno-bijeli su poraženi rezultatom 88:84.

Partizan je ponovo izgubio meč u posljednjim momentima meča, zbog izgubljenih lopti i slabije koncentracije na samom kraju.

Prva dionica je krenula tvrdo, Obradović je apsolutno izmješao karte i krenuo sa drugom petorkom u meč koja je donijela agresivnost crno-bijelim i početno vođstvo. Međutim, domačin se konsolidovao počeo da pogađa šuteve i vraća rezultat preko Marka Belinelija koji je bio najraspoloženiji u redovima Virtusa. Obradović je reagovao i poslao svoju tešku artiljeriju i tako vratio meč u egal.

Virtus je odlično ušao u drugu četvrtinu, sve je izgledalo da će preuzeti prednost. Razigrao se Džordan Miki, pa za njim i Toko Šengelija koji su mučili visoke igrače Partizana. Ali, Partizan je reagovao agresivnijom odbranom, prilazio na pola koša, ali nije uspio da preokrene, te je u ovoj šahovskoj partiji domaćin iz Bolonje na poluvrijeme otišao sa prednošću od 35:31.

Virtus je odlično ušao u drugo poluvrijeme i konstano bježa Partizanu. Mučio ih je Belineli i dalje odličnim šutevima za 3 poena. Išli su domaći i do dvocifrenog plusa. Nadu su Partizanu vratili Panter i Avramović pred kraj treće dionice.

Posljednji kvartal nam je dao sve što može jedan od derbija kola, bila je rovovska borba. Vodio je Partizan imao momentum, ali su se Italijani bolje snašli i zabilježili veliku pobjedu.

Najefikasniji kod pobjedničke ekipe su bili Marko Belineli i Ife Lundberg sa 20 poena, dok su se kod Partizana istakli Kevin Panter sa 22 postignuta poena, te Džejms Naneli sa 18 poena.

Partizan je nakon novog poraza na učinku od 12-13, dok su domaći sigurni u plej-of zoni 16-9.

Partizan u narednom kolu dočekuje Bajern u petak u Areni, dok će Virtus na ovom istom mjestu igrati protiv Monaka.

TOK MEČA

Virtus Bolonja-Partizan 88:84

40. minut Partizan poklekao u završnici, Virtus je odbranio domaći teren.

38. minut Vezao je Virtus sada 4 poena. Partizan se muči u napadu, pa je odmah Obradović reagovao taj-autom.

36. minut Uhvatio je Naneli trenutak, prvo pogodio trojku, pa pogodio uz faul. Šengelija je dobio 4. faul u Virtusu.

34. minut Odličan Partizan, preuzeli su momentum prvo Koprivica blokadom, pa Naneli trojkom su okrenuli rezultat. Međutim, Lundberg je vratio rezultat na početak.

32. minut Vratio se Partizan u utakmicu napokon, izjednačili su preko Doužera i Pantera. Banki odmah reaguje tajm-autom.

Kraj 3/4

30. minut Prvo je Kevin Panter pogodio trojku uz dodatno bacanje, pa Avramović položio nakon katastrofalne odluke i sviranog faula Smailagiću koji je čisto blokirao Pajolu. Ali kako stvari stoje čeka nas uzbudljivih 10 minuta do kraja meča.

28. minut Vezao je Partizan 3 odbrane, ali je samo jedan napad materijalizovao. Ogromni problemi za crno-bijele u napadu koji ništa ne mogu da realizuju. Virtus je na sigurnoj distanci i dalje.

26, minut Odličan Virtus u ovim momentima, imaju dvocifrenu prednost. Loše je iskomunicrao Panter u odbrani nakon što je pogodio trojku, Belineli je vratio. Obradović traži tajm-aut.

24. minut Sve odlično Partizana što je uradio, poništio je Marko Belineli sa 2 trojke, jednu je pogodio uz faul i vratio prednost domaćinu.

22. minut Odlično otvaranje Virtusa, vezali su 5 poena, ali vraća Partizan preko Avramovića koji odlično otvara drugo poluvrijeme.

Kraj 2/4

20. minut Velika je borba viđena, prava plej-of utakmica. Uprkos dobroj odbrani Partizan nije uspio da povede, ali ovakvom odbranom imaju čemu da se nadaju u nastavku meča. Virtus ima velike probleme u napadu i uglavnom preko slobodnih bacanja je stizao do poena.

18. minut Reagovao je odlično Partizan. Nakon tajm-auta, vezali su 4 poena i smanjili ponovo na pola koša razlike.

16. minut Partizan je pokazao agresivnost, vezao nekoliko napada, ali Virtus i dalje vodi na krilima Šengelije koji veže 5 poena. Obradović je morao da traži tajm-aut,

14. minut Virtus polako preuzima inicijativu, Abas i Lundberg poentiraju za Virtus. Naneli za Partizan.

12. minut Odlično je Virtus otvorio drugu dionicu preko Džordana Mikija koji je vezao 4 poena.

Kraj 1/4

10. minut Završila se četvrtina trojkom prvo Nanelija za Partizan, a onda je Lundberg položio za poravnajnje rezultata za kraj prve dionice.

8. minut Nevjerovatna borba u ovim mometima. Muče se u napadu obje ekipe, ali je borba za svaku loptu na maksimumu.Okreće Virtus sada serijom 7-2, Obradović traži tajm-aut.

6. minut Živnula je utakmica malo. Dobilo se na tempu, nakon pogođenih trojki Alekse Avramovića i Marka Belinelija.

4. minut Evo sada trojki i za Partizan i za Virtus. Heket za domaće, Avramović za Partizan. Muke u napadu se nastavljau.

2. minut Tvrd početak meča u Bolonji. Samo 4 poena na startu meča, sa jedne strane Smit, dok je Belineli postigao za domaćina. Greške se nižu u serijama.

UOČI MEČA

Što se tiče zdravstvenog biltena, prema posljednim informacijama domaćin će biti kompletan jer se u prošlom kolu u Evroligi u rosteru Virtusa našao reprezentativac Srbije, Ognjen Dobrić, ali sve su prilike da će svoje mjesto u 12 naći i ponajbolji igrač ekipe iz Bolonje, Tornike Šengelija. Sa druge strane, Obradović neće moći da računa na Uroša Trifunovića, kojem je pozlilo na putu iz Francuske prema Italiji, te Obradović neće računati na njega u ovom meču.

Virtus je sigurno u ovom meču blagi favorit zbog domaćeg terena, te će htjeti da se oduži zbog ubjedljivog poraza u prošloj utamici protiv Barselone. Dvorana je odavno rasprodata, ali i Partizan će imati podršku svojih navijača koji su iz Francuske produžili na Apenine.

Nema sumnje da nas očekuje rovovska borba jer se svaka utakmica do kraja gleda kao malo finale, te će svaki koš biti zlata vrijedan.

Luka Banki je u najavi meča rekao da će njegova ekipa pokušati da se iskupi zbog ubjedljivog poraza protiv Barselone.

– Ulazimo u utakmicu u svijetlu ubjedljivog poraza od Barselone, želimo da se iskupimo za taj neuspjeh. Znamo da nas čeka odlučan protivnik, koji će na teren poslati sve resurse koje ima. U završnom dijelu regularnog toka sezone, svaka utakmica ima specifičnu težinu – rekao je Banki.

Željko Obradović je istakao da njegova ekipa mora da poradi na skoku da im se ne bi ponovila utakmica sa Monakom.

– Pokušaćemo da odigramo bolje nego protiv Monaka. Moramo da zaštitimo naš reket, Monako je imao veliki broj ofanzivnih skokova i iz tih situacija je poentirao. Na ovom nivou Evrolige, kada vam protivnik uzme 20 lopti više, onda bi to prevedeno na košarkaški jezik trebalo da znači da je lako dobijena utakmica, što je i bilo. Na taj veliki i ogroman broj posjeda koji su oni imali više od nas, razlika je bila još i pristojna. To su neke stvari na koje moramo da utičemo, uz veliki respekt prema Virtusu koji igra veoma dobro i odigrao je vrlo dobru utakmicu u Beogradu gdje su nas pobijedili – zaključio je Obradović.