OAKA PROGUTALA MAKABI Panatinaikos u spektakularnoj atmosferi srušio "Ponos Izraela" i otišao na F4 Evrolige

Košarkaši Panatinaikosa plasirali su se na F4 Evrolige, nakon što su u petoj utakmici bili bolji od ekipe Makabija.

U grotlu OAKA Arene PAO je slavio rezultatom 81:72.

Prvi put poslije 12 godina Panatinaikos će igrati fajnal for.

Gosti iz Izraela su bolje otvorili utakmicu i stekli prednost već na početku prve dionice u kojoj su u jednom trenutku imali i sedam poena prednosti, ali su Nan i Grent trojkama vratili PAO na podnošljivih “minus dva”.

Sličnu sliku videli smo i tokom druge dionice u OAKA Areni, s tim što je mini serija Panatinaikosa od 5:0 dovela domaćina do vođstva sredinom četvrtine.

Igralo se poen za poen, pa stoga ni ne čudi što je rezultat na poluvremenu bio neriješen 41:41 uz zanimljiv detalj prilikom pogotka Klivlenda koji je uz dosta sreće prilikom prvobitno promašenog zakucavanja uspeo da postigne koš.

Bivši košarkaš Partizana Matijas Lesor bio je indisponiran tokom treće četvrtine kada je promašio četiri slobodna bacanja, što je Makabi umio da koristi i zahvaljujući poenima Di Bartolomea stigne do prednosti.

Prelomni trenuci kada je u pitanju susret u Atini dogodili su se na prelazu treće i posljednje četvrtine kada je Panatinaikos napravio seriju 8:0 i stekao značajnu prednost koja je sredinom dionice bila i dvocifrena.

Na kraju, četa Ergina Atamana rutinski je privela posao kraju i ostvarila veliku pobjedu, utakmicu je svojom sjajnom partijom ukrasio Kendrik Nan koji je sa 26 postignutih poena najzaslužniji za trijumf “Zelenih”.

Pratili su ga Slukas sa 15, Ernangomez sa 11 i Papapetru sa 10 poena.

U redovima Makabija, Lorenco Braun je upisao 17 poena uz sedam asistencija, dok je Nibo dodao 14 poena uz sedam uhvaćenih lopti.