Jedno poluvrijeme malo: Jovanović još uvijek ne zna za pobjedu na klupi Igokee

Košarkaši Igokee poraženi su od Budućnosti u 19. kolu ABA lige sa 58:91 i nalaze se u još težoj situaciji kada je borba za opstanak u pitanju.

Vladimir Jovanović trener Igokee

Čak ni kada su bili u mnogo boljoj formi i imali jači tim Aleksandrovčani nisu uspijevali da slave u Podgorici, pa je teško bilo za očekivati da večeras urade nešto više. Ipak, dobro su krenuli, igrali racionalno i organizovano do finiša poluvremena kada su stali.

Gosti su pružili dostojan otpor, čak i vodili u pojedinim trenucima, a onda se u nastavku sve raspalo.

Trener Igokee Vladimir Jovanović svjestan je da je njegova ekipa potpuno podbacila u drugom poluvremenu, u kojem je ubacila samo 24 poena – 11 u trećoj i 13 u četvrtoj četvrtini.

“Čestitke ekipi Budućnosti, mi se nismo pojavili u drugom poluvremenu. Igrali smo dobro nekih 16, 17 minuta i već je završnica prvog poluvremena pokazala da ćemo imati problema u drugom. Imamo veliki problem u organizaciji napada, posebno kada protivnik igra agresivnu odbranu”, istakao je Jovanović, koji još ne zna za pobjedu otkako je sjeo na klupi Igokee zamijenivši Dragana Bajića.

Svjestan je nekadašnji strateg Crvene zvezde šta najviše “škripi” u njegovoj ekipi – nedostatak plejmejkera.