KORAK KA MIRNIJOJ LUCI Igokea slavila poslije deset poraza, Jovanović dobio „svoje“

Košarkaši Igokee konačno su prekinuli niz od deset poraza i upisali vrlo važan trijumf u ABA ligi.

Brajant Kroford

Aleksandrovčani su 21. kolu savladali FMP sa 77:70 i stigli do šestog trijumfa, zlata vrijednog u borbi za opstanak. Inače, ovo je prva pobjeda na Jadranu za Vladimira Jovanovića, a došla je baš protiv tima na čijoj klupi se afirmisao.

Domaći su osigrali sa mnogo više energije, dosta borbenije nego prethodnih mečeva i rezultat nije izostao. Važnost meča prepoznala je i publika koja je dobro popunila tribine dvorane u Laktašima, te bila podrška domaćim momcima koji su pobjegli iz najopasnije zone.

Ipak, nisu Igosi lako došli do trijumfa iako se u jednom trenutku činilo da hoće. Vodili su domaći sa 12 poena prednosti na početku posljednje četvrtine, ali su gosti na tri minute do kraja stigli na -5. Ipak, Igokea je sačuvala prednos i slavila prvi put u ABA ligi ove godine!

Brajant Kroford predvodio je strijelce sa 19 poena, Nikola Tanasković dao je 14, a Stefan Đorđević 12. U redovima „pantera“ Čarls Mur ubacio je 17, a Aleksa Stepanović 13.