Jokić i Dončić neprimijetni: Festival trojki i zakucavanja na Ol staru, tim Janis rutinirao Lebronov (VIDEO)

Prvi poraz Lebrona Džejmsa od kada postoji novi format "Ol-star" utakmice.

Dončić, Jokić i Vučević sjede na klupi

Tim Janisa Adetokumba lako se izborio sa ekipom Lebrona Džejmsa na ovogodišnjoj “Ol-star” utakmici, pošto ih je savladao rezultatom 184:175.

Za razliku od prethodne sezone, ovaj put nismo imali neizvjesnu završnicu, pošto je ekipa grčkog reprezentativca već tokom treće četvrtine riješila pitanje pobjednika kada je otišla na preko 20 poena prednosti, navodi Sportal.

Donekle su poraženi priprijetili u posljdnjim trenucima meča kada su prišli na šest poena zaostatka (181:175), pošto su igrači Janisovog tima bili odlučni u tome da utakmicu završe pogotkom za tri poena. Pokušavali su redom Tejtum, dva puta Lilard sa pola terena, pa i Donovan Mičel sa iste razdaljine, a na kraju je trojku za pobjedu iz trećeg pokušaja ipak postigao Dejm.

MVP utakmice svakako je najbolji igrač Boston Seltiksa, Džejson Tejtum, koji je večeras svoj tim predvodio sa 55 poena, uz deset skokova i osam asistencija čime je postao igrač sa najviše postignutih poena u istoriji “Ol-star” utakmice. On je pogodio deset trojki, a odličan meč odigrao je i njegov saigrač iz Seltiksa, a večerašnji protivnik, Džejlen Braun, koji je meč završio sa 35 poena i 14 skokova.

Donovan Mičel ubacio je okruglo 40, a treći najefikasniji u Janisovom timu bio je Dejmijen Lilard sa 26 poena, uz nekoliko fantastičnih trojki sa pola terena, dok su na drugoj strani Brauna pratili Irving i Embid sa po 32.

Ovo je prva Janisova pobjeda protiv Lebrona od kada postoji ovaj format utakmice gde se sastaju najveće zvijezde, pošto je do sada dva puta poražen.

Srpski reprezentativac Nikola Jokić, zajedno sa Lukom Dončićem nije se prejterano istakao večeras. Ruku na srce, nisu ni proveli preveliki broj minuta na terenu. Srpski centar za 20 minuta ubacio je četiri poena, dok je Luka Dončić uz jedan pokušaj više meč završio sa istim brojem poena, za dva minuta manje. Ipak, Nikola je uspio da zabilleži šest asistencija, s obzirom da se nije previše obazirao na poene, a neke od njih bile su sjajne.