Povratak na pobjednički kolosijek: Igokea na krilima Lešića slomila otpor Širokog Brijega i upisala 4. pobjedu u Ligi za prvaka

Košarkaši Igokee upisali su 4. pobjedu u Ligi za prvaka prvenstva BiH, nakon što su na domaćem terenu bili bolji od Širokog Brijega.

Borac Igokea

U prvom meču nakon otkaza šefu struke Vladimiru Jovanoviću i poraza od Bosne, Igokea se vratila na pobjenički kolosijek i savladala Široki Brijeg sa 72:63.

Igosi su tako sada na skoru od 4 pobjede i jednog poraza, dok Široki ima 2 pobjede i 3 poraza.

Gledali smo rezultatsku klackalicu u prvom poluvremenu. Prva četvrtina završila je 19:19, dok se na poluvrijeme otišlo sa 3 poena prednosti za Igose.

Ni u trećoj dionici nijedna ekipa nije uspjela da se odlijepi, Široki Brijeg je dobro parirao domaćinu, pa se u posljednji period ušlo sa samo jednim poenom prednosti za Igokeu.

Ipak, tada je najiskusniji, Sava Lešić pogurao Igokeu do nove pobjede. Uspjeli su domaćini da naprave razliku od 9 poena i mirno privedu utakmicu kraju.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je upravo Sava Lešić sa 17 poena, dok je Džeki Karmajkl upisao 15. Na drugoj strani Mario Junaković postigao je 20 poena.