Jokić jednocifren u porazu Denvera: Nagetsi katastrofalni protiv Portlanda (VIDEO)

Košarkaši Denvera poraženi su kao gosti od Portlanda sa 135:110.

Nagetsi su dobro otvorili utakmicu, imali konstantnu prednost tokom prvog poluvremena,a meč je prelomljen u trećoj četvrtini kada su Blejzersi napravili seriju od 13:0 i otišli na 81:70.

Poslije toga samo su povećavali prednost, a najviša je iznosila 27 poena i to u finišu meča (135:108).

Srpski košarkaš Nikola Jokić je tek drugi put u posljednje tri sezone meč završio sa jednocifrfenim brojem poena, imao ih je devet uz šut iz igre 3/4, a trojke nije pokušavao.

Centar tima iz Kolorada je na terenu proveo 27 minuta, a uz svoje ime upisao je još po devet skokova i asistencija, te jednu izgubljenu loptu.

Dvocifreni u gostujućem timu bili su Aron Gordon sa 26, Majkl Porter Džunior sa 18 i Bouns Hajland sa 15 poena.

Najefikasniji igrač susreta bio je Dejmijan Lilard sa 31 poen uz osam asistencija, Anferni Simons je ubacio dva manje, Džeremi Grant se zaustavio na 21, a Jusuf Nurkić je uz 13 poena imao 12 skokova.

Boban Marjanović je u trijumfu Hjustona nad Jutom od 114:108 ubacio jedan poen (1/2 sa linije bacanja) i imao tri skoka, za tri i po minuta, a Nikola Jović zbog utakmice suspenzije nije nastupio za Majami.