Jokić najefikasniji, Denver poražen: Klivlend slavio poslije produžetka (VIDEO)

Ekipa Denvera doživjela je poraz od Klivlenda koji je na svom parketu poslije produžetka slavio sa 119:116.

Nagetsi su u Zapadnoj konferenciji i dalje na šestoj poziciji koja donosi direktan plasman u plej of, ali im ekipa Minesote ozbiljno prijeti.

Nikola Jokić je bio najefikasniji igrač susreta sa 32 poena (15/20 za dva, 0/4 za tri, 2/2 slobodna bacanja), a pored toga je imao 10 skokova, osam asistencija, dvije ukradene lopte i blokadu.

Gosti su imali dvocifrenu prednost u posljednjoj četvrtini, ali su je ispustili, srpski košarkaš je pogodio za izjednačenje na 107:107 i produžetak, a onda je iz nemoguće situacije promašio šuta za pobjedu.

U dodatnom periodu bilo je dosta uzbudljivo, domaći su na kraju trijummfovali, a Bouns Hajland je promašio šut za novih dodatnih pet minuta.

U poraženom timu Aron Gordon je ubacio 20, Hajland 17, Demarkus Kazins 12, a Vil Barton i Džef Grin po 10 poena.

Kod Kavalirsa Lauri Markanen je imao 31 poen i 10 skokova, Evan Mobli je takođe ostavrio dabl dabl sa 27 poena i 11 uhvaćenih lopti, Darius Garland je ubacio 25 uz 14 asistencija, Kevin Lav je postigao 12, a Karis Levert 10 poena.