Jokić i Bjelica uspješno počeli 2022. godinu: Trijumfi Denvera i Golden Stejta (VIDEO)

Kraj 2021. godine bio je uspješan za ekipu Denvera, a tako im je počela i 2022. godina.

Za prvu u ovoj godinu, treću vezanu, a ukupno 18 pobjedu Nagetsa u sezoni pobrinuo se Nikola Jokić, a savladan je Hjuston u gostima rezultatom 124:111.

Srpski košarkaš je za 25 minuta igre postigao 24 poena (7/10 za dva, 1/2 za tri, 7/9 slobodna bacanja), a imao je 11 skokova, tri asistencije i blokadu.

Za centra tima iz Kolorada ovo je bila 25 utakmica u sezoni sa dabl-dabl učinkom.

Sjajno je odigrao i Fakundo Kampaco sa 22 poena i 12 asistencija, Aron Gordon je ubacio 16, Vil Barton 12, a po 11 su postigli Vlatko Čančar, Džamajkl Grin i Bol Bol.

Čančar je u trećoj četvrtini dobio jak udarac u lice i morao je da napusti meč zbog obilnog krvarenja nosa.

Kod Rokitsa Džejlen Grin je ubacio 29, Kenjon Martin 15, Dejšen Niks 13, a Trevelin Kvin 10 poena.

Inače u domaćem timu bilo je dosta svađe između igrača i članova stručnog štaba, a Kevin Porter je napustio dvoranu poslije verbalnog sukoba sa pomoćnikom Džonom Lukasom.

Golden Stejt je kao gost savladao Jutu sa 123:116, a u pobjedničkom timu Nemanja Bjelica je zabilježio četiri poena (1/1 za dva, 2/2 slobodna bacanja) i isto toliko skokova.

Voriorse je predvodio Stef Kari sa 28 poena i devet asistencija, Endrju Vigins je ubacio 25, a Oto Porter 20 poena.

Kod Džezera po 20 poena postigli su Bojan Bogdanović, Donovan Mičel i Rudi Gober koji je imao i 19 skokova.